Стендаль. "Червоне і чорне"
Знаменитий роман Стендаля "Червоне і чорне" - трагічна історія енергійного і талановитого плебея, що мріє про славу Наполеона. Коротке життя Жюльєна Сореля пройшла в полюванні за щастям, яке він розумів як реалізацію своєї мрії. Роблячи кар'єру, Жюльєн слідував холодного розрахунку, але в глибині душі завжди сперечався з самим собою, розриваючись між честолюбством і любов'ю. Це і зіграло фатальну роль у його долі, честолюбним мріям не судилося здійснитися ...Скорочено читати за посиланням
Франц Кафка. "Перевтілення"
Оноре де Бальзак. Повість "Гобсек"
Гобсек, багатий лихвар, незважаючи на мільйонний статок живе скромно і замкнуто. Знімає кімнату, що нагадує чернечу келію, в похмурому сірому будинку, строго економить. Гобсек живе самотньо, у нього немає сім'ї, друзів, він порвав усі зв'язки з родичами, так як ненавидів своїх спадкоємців. І єдина всепоглинальна пристрасть - пристрасть до накопичення. Вона роз'їла всі інші почуття Гобсека. Йому невідомі ні любов, ні жалість, ні співчуття. З усіх можливих форм зв'язку з людьми він вибрав тільки одну - відносини кредитора з боржниками. І в цій ролі він страшний. Нікому не вдається зачепити серце лихваря: ні гордовитій красуні, ні старому купцю, що стоїть на порозі розорення, ні запалому в немилість вельможі, ні письменнику, чиє ім'я буде жити у віках. Людські пороки, нещастя і нужда є джерелом збагачення Гобсека. До кінця життя жадібність Гобсека перетворюється в божевільну манію. Він стає ненаситним удавом, що поглинає різноманітні дари, принесені клієнтами. Коли ж після смерті були відкриті його комори, то виявилося, що в них без всякої користі лежали у величезних кількостях і псувалися найрізноманітніші речі.
Детальніше за посилання..... Оноре де Бальзак. Повість "Гобсек"
Милорад Павич. "Дамаскин"
Читати за посиланнямОскар Вайльд. "Портрет Доріана Грея"
Папір, який включає в себе зміст цінностей життя. Протиставлення, між
почуттям та жорстокістю. Мистецтво, кохання, молодість та краса. Картина
де зображено найжахливіше, в якій люди бачать найпрекрасніше.
Саме так ро цей твір висловилася Ілона Барна. А які висновки можете зробити ви?
Розділи 1-8 (уривки)Розділи 10-20 (уривки)
Гі де Мопассан. "Пампушка"
Новела "Пампушка" була визнана найкращою в збірці "Вечори в Медані" Гі де Мопассана, яка вийшла друком 16 квітня 1880 р. Історія спротиву та падіння мадемуазель Елізабет Руссе не вичерпала змісту новели. Ця історія вставлена в широку рамку авторської оповіді. Експресія на початку та в кінці новели мала дуже точну адресу: буржуа, "котрі розжиріли і втратили будь-яку мужність у себе за прилавком", виявилися у фіналі "чесними мерзотниками". Оцінка Мопассана тісно пов'язана із сюжетом новели, з яким ви можете ознайомитися.
Немає коментарів:
Дописати коментар